PiS w obronie krzyża i wolności „Marsz pamięci” , czyli „marsz demokracji po naszemu.” Krakowskie Przedmieście w Warszawie 10.11.2010 r.

W ubiegłą środę mogliśmy być świadkami kolejnego marszu zwolenników Jarosława Kaczyńskiego i partii PiS. Przy świetle pochodni tłum przemaszerował od Katedry św. Jana pod Pałac Prezydencki. Uczestnicy marszu nauczeni doświadczeniem z poprzednich miesięcy nie tolerowali już żadnych oznak sprzeciwu własnym ideom. Każdy nieprzychylny odzew spotykał się z postawą linczu agresji słownej jak i fizycznej. Lider PiS we właściwym sobie stylu znów nakreślał wyraźną linię między „NIMI” którzy rządzą, a NAMI Polakami, którzy jako jedyni poprowadzą kraj do wolności. Wolna Polska przewijała się w okrzykach
i postulatach zgromadzonych. Emocje tłumu były tak duże, że każde krzywe spojrzenie mogło się spotkać z ostrą reakcją. Grupki „straży obywatelskiej” myszkowały wśród ludzi obserwujących co się dzieje i dopadając niezadowolonych z popisów J.K. szczuli tych ludzi policją, prokuratorem i kodeksem karnym. Słowem – atmosfera linczu. Brawo dla kilku młodych ludzi  (nie pijaków zadymiarzy itd.) , którzy próbowali spokojnie rozmawiać ze zgromadzonymi, i mowili że nie podoba im się zbieranie pod Pałacem Prezydenta RP i manifestowanie zniczami swoim sympatii politycznych.

Zdjęcia wykonano na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie dnia 10.11.2010 r.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografia, Krakowskie Przedmieście, Poland, Warszawa i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s